Невідома

Іван Крамськой
Невідома, 1883
Полотно, олія. 75,5 × 99
Третьяковська галерея, Москва

«Невідома» — картина російського художника Івана Крамського, написана в 1883 році. Картина є і найвідомішим твором Крамського, і, водночас, найбільш загадковим та інтригуючим. Назвавши картину «Невідома», художник оточив її ореолом таємничості.

На полотні зображена молода жінка, яка їде у відкритому екіпажі по Анічковому мосту. Вона одягнена за останньою модою 1880-х років. На ній оксамитовий капелюшок з пір’ям, прикрашене хутром та стрічками пальто, муфта і тонкі шкіряні рукавички. Погляд величний, королівський, таємничий і трохи сумний.

Картина «Невідома» до нині залишається загадкою художника. Ні в листах, ні в щоденниках він не залишив згадок про особу невідомої дівчини. Існує версія, що прототипом до картини була курська дівчина селянка Мотрона Савівна, яка одружилась з дворянином Бестужевим.

Крамськой познайомився з нею в Санкт-Петербурзі і був зачарований її красою. Проте в приватній колекції Д. Фрідріха в Празі зберігається етюд, де зображена та сама жінка, ймовірно, правдивіше.

За іншою версією на полотні видатного майстра зображена фрейліна імператриці Марії Федорівни та фаворитка Олександра I, грузинська княжна Варвара Туркестанішвілі.

За нез’ясованих обставин портрет часто помилково називають «Незнайомка».

Джерело: https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B5%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%B0_(%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *