Далі буде

Дороговказ щодо формування спільнот

 1. СЕРЦЕ. У кожного з нас є своя сукупність знань, навичків, досвіду, ідей, проектів, мрій, контактних кіл і т.і. З цього всього є частина, яка дійсно є нашим захопленням, відповідає нашим потребам та є, зокрема, проявом нашої потреби в самореалізації.
 2. КОТИК. У кожного з нас є досвід як успішної, так і невдалої промоції наших ідей. Можливо, саме час подивитись на ці уроки з точки зору, наприклад, … методики підготовки морських котиків ВМС США… Детальніше про це можна подивитись тут: http://konogonka.com/archives/3343
 3. ПІТЧИНГ. Є в кіноіндустрії така форма презентації, як пітчинг – коли за декілька хвилин в автора ідеї є можливість презентувати свою ідею й отримати позитивний чи негативний фідбек. Інколи корисно спробувати сформулювати свої ідеї декількома слайдами й, таким чином, перевірити її на сприйняття іншими – ідею та релевантність, привабливість її презентації.
 4. МОНЕТИЗАЦІЯ. Треба подивитись на пітчинг як на процес умовного продажу, тобто стисло, концентровано представити потенціал монетизації ідеї.
 5. КОЛЕСО. Якщо йдеться про спільноту людей з різноманітними ідеями, постає питання – яким чином вони мають відношення одна до одної, як їх поєднати – різні ідеї, за темою, напрямками, масштабом і т.і.? В нагоді може бути методика “Колесо життя”, чи “Колесо життєвого балансу”, яке не просто поєднує різноманітні речі, але й дає розуміння необхідності такого поєднання, більше того – необхідність балансування різноманітних частин. Колесо. Кожна ідея є проявом в тому чи іншому секторі цього колеса й, таким чином, вочевидь доводить обрунтованість об’єднання будь -чого з будь-чим. Детальніше про це можна подивитись тут: http://konogonka.com/archives/3334
 6. WIN-WIN. Коли йдеться про конструктивну та сталу взаємодію, більше того, про генерацію синергії, тобто – сенс єднання та взаємодії – цілком логічним є узгодження варіанту “win-win”, а не “win-lose”, “lose-win” чи “lose-lose”. Детальніше про це можна подивитись тут: http://konogonka.com/archives/1760
 7. КВІТКА. У кожного з нас є коло близьких, друзів, знайомих, у яких, в свою чергу є свої кола і т.д. При промоції своєї ідеї, формуванні пулу прихильників чи команди, мережи – корисно подивитись на “Теорію шести рукостискань”, яка, по-перше, показує перспективу, а по-друге, доводить, насправді, майже безмежність її. Вочевидь, цілком захоплюючим виглядає шлях об’єднання цих “квіточок”, чи не так? Детальніше про це можна подивитись тут: http://konogonka.com/archives/3350
 8. ПИРІГ. Монетизуючи “Колесо”, ми намагаємося його не тільки збалансувати по суті, а й зробити джерелом доходу для задоволення власних потреб та промоції, продажу та розвитку наших ідей та проектів.
 9. КОАЛІЦІЯ. Монетизуючи “Колесо” у своїх колах та колах учасників спільноти на підставі win-win формату, тим самим складається замотивована коаліція учасників.
 10. БАЗА. Якщо йдеться про тривалу взаємодію, постає питання віртуального та фізичного спільного простору для спільної роботи та промо-майданчика товарів та послуг, майданчика активностей – такого собі BASE CAMP / БАЗОВОГО ТАБОРУ – стартової точки для штурму вершин – досягнення особистих та спільних цілей.
 11. СУЗІР’Я. Коли йдеться про взаємодію лідерів – цілком природньо виникають ризики протиріч притаманних лідерам амбіцій – ризики конфліктів та розпаду таких “зіркових” команд. Повертаючись до формату “Win-win”, “Колеса” та “Коаліції” – актуальним буде взяти за метафоричний аналог зіркове сузір’я, в якому яскраві об’єкти складаються в захоплюючи комбінації за рахунок тримання адекватних дистанцій. Тобто, треба пам’ятати про необхідні відстані, яких треба триматись, зберігаючи своєрідну особисту, творчу, дієву автономію. Власне, йдеться про генерацію та прийняття консенсусом правил, яких треба дотримуватись, якщо йдеться про узгоджену спільну діяльність.
 12. САМІТ. І, нарешті, всі попередні дієві технології мають забезпечити успішне досягнення цілей (вершин). А щоб не було так самотньо, холодно та небезпечно – варто йти до вершин разом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *