Адам Сміт був не правий

winwin

win-win

Win-win – по суті філософія того, як ви проживете все життя. У бізнесі win-win означає, що ви по-справжньому зацікавлені в іншій людині, що він отримає від спілкування з вами стільки ж, скільки і ви, чи йде мова про продаж, прийом на роботу, переговорах або стратегічний союз.

win-lose

На жаль, багато ділові люди прагнуть з кожної ситуації вичавити все до копійки. Ця тактика «партизанської війни» призводить до нестачі довіри, цинізму, сумнівною етики та постійним хвилюванням на ринку. Результат – win-lose, одностороння вигода.

lose-win

Win-win не означає, що при кожній угоді потрібно віддавати партнерам себе всього без залишку. Це варіант lose-win, коли ваш напарник отримує занадто багато, а ви в результаті можете опинитися не при справах.

lose-lose

Тотальна невдача. Це відбувається тоді, коли обидві сторони занадто вперті або егоїстичні, щоб забезпечити виграшну ситуацію. Розхожий приклад – обговорення умов контракту між керівництвом і профспілками. Якщо воно заходить у глухий кут, результатом може стати довгий виснажливий страйк, від якого ніхто не виграє.

win-win

В особистому житті ситуація win-win – основа для теплих серцевих відносин. Наприклад, чоловік хоче створити виграшну атмосферу для дружини і домашніх. Він нарівні з дружиною виконує домашні обов’язки, допомагає організувати дозвілля дітей, особливо якщо дружина теж цілий день зайнята на роботі. Win-win – це коли дружина забезпечує чоловікові надійний тил, поки він займається створенням своєї справи або починає роботу в новій галузі, і готова принести певні жертви на цьому шляху. Дотримуватися принципу win-win – значить бути корисним і в громадській роботі, прекрасним сусідом, позбавленим егоцентризму. Щоб все дійсно виходило в стилі win-win, потрібно працювати над цим щодня. На це потрібен час і серйозні зобов’язання перед самим собою.

Джерело:

  • http://slobodinov.com/lichnostnyiy-rost/win-win.html

Картинка:

  • http://vieclam.24h.com.vn/upload/files_cua_nguoi_dung/logo/2012/08/30/1346329639_winwin.png

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.