Мікроклімат в колективі

“Одні колективи виключно на ідеях і мотивації можуть творити неймовірні проекти, а інші зі всіма ресурсами не здатні досягти елементарних речей. Причиною такої ситуації може стати мікроклімат поміж працівниками.

Аби в колективі панував робочий настрій, а результати вражали – керівнику необхідно докладати значних зусиль. Так, це буває досить складно, але винагородою стануть віддані справі, ефективні, ініціативні працівники.

Фахівці Synergy Development Consulting підібрали для вас декілька інструментів для покращення мікроклімату в колективі:

Якісна та результативна комунікація

Знаходьте час і можливість спілкуватися зі своєю командою. Говорити треба і в групі, і в індивідуальному порядку. Підлеглі мають відчувати, що їхня думка важлива, до них прислухаються, на їхні пропозиції буде реакція. Але скрізь пропагуйте конструктив і чіткість.

Говорити не лише про проблеми, а й про досягнення

Рутина нескінченних проблем і завдань затягує. Та все ж хваліть колектив, святкуйте маленькі перемоги, наголошуйте на досягненнях. Ви повинні помічати радісні моменти і показувати їх іншим.

Бути вдячним команді за зроблені справи

Один у полі не воїн… Звичайно, що керівник мислить стратегічно і будує план дій для всієї команди, але без підлеглих він не втілить всіх задумів. Ваша команда – ваш особистий живий інструмент. Дякуйте колегам за втілені ідеї та результати.

Команда має відчувати безпеку

Члени колективу мають відчувати, що ви захистите їх від оточуючого середовища. Вже потім між собою розберете помилки та провали, але для загалу ви – авторитетний захисник своїх підопічних.

Зрозуміла спільна мета та чітко озвучені завдання

Команда повинна розуміти куди і навіщо рухається. Уникнути внутрішнього невдоволення допоможе чітке розподілення ролей і завдань. Їх можна навіть чітко розписати на папері. До відповідальності привчають і делегування повноважень керівника.

Підтримка колективу та взаємодовіра

Багато характерів, різний настрій та емоційний стан… Спробуйте стати підтримкою для колективу. Ліпше дати працівнику, який дестабілізовує роботу колективу, вихідний, ніж розбалансованих працівників приводити до тями. Довіряйте працівникам, хай виправдовують вашу довіру.

Організація спільного дозвілля та неформальне спілкування

Можна разом покуштувати піци чи прогулятися в парку, а в цей час подивитися один на одного в іншому світлі. Можна вкладати в спільне дозвілля і великий ресурс. Неформальне спілкування допомагає покращувати міжособистісні зв’язки.

Підтримка навчань колективу і саморозвитку працівників

Нові знання стануть у нагоді і вашим працівникам, і вам особисто. Професійний зріст і реалізація певних амбіцій підлеглих позначатимуться на якісній зміні колективу.”

Джерело: https://www.facebook.com/SynergyDevelopmentConsulting/photos/a.181382129013775.1073741828.178476729304315/417756452043007/?type=3&theater

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.