Запитання з майбутнього

Колись, багато років тому, на початку кар’єри, один з моїх перших роботодавців дав оцінку моєї діяльності: «ти поспішаєш років на десять». До тепер незрозуміло мені для самого себе, чи вважати то за комплімент, чи за визнання моєї неадекватності тому часові, в якому живу.

Під час мого навчання у виші на історика викладач якоїсь (не пам’ятаю, якої саме 🙂 ) історії наполягав на застосуванні, при оцінці історичних подій чи діячів, так званого «конкретно-історичного підходу», тобто оцінці з точки зору панівної у відповідний час ідеології, системи цінностей, т.і.

На сьогоднішній час не доведено у судовому порядку винуватість екс-президента Януковича. Але вже більш-менш відомо про:

А) те, що його було попереджено особисто Путіним про можливі наслідки підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС і т.і., а саме, що буде анексовано Крим, Харківську, Луганську, Донецьку, Миколаївську та Одеську обл. та запропоновано взяти 3 млрд $ на поточні нужди України… /

Б) станом на зараз ми знаємо, що ні підписанти Будапештського меморандуму, ні ЄС, ні НАТО не збиралися збільшувати ризик третьої світової війни, забезпечуючи виконання міжнародних зобов’язань щодо суверенітету та територіальної цілісності України;

В) постмайданна державна українська влада нічим не краще попередників, а інколи дещо дорожча та гірша, балансуючи між очікуваннями та вимогами громадянського суспільства, міжнародних донорів та приватними інтересами олігархічних кланів, крадучи у суспільства найдорожче – віру, надію та любов.

Питання просте й, водночас, риторичне: «Чи вважаєте ви за можливе, що історія через деякий час:

А) виправдає Януковича, який не взяв на себе особисту відповідальність дещо раніше спровокувати війну з РФ;

Б) засудить теперішніх можновладців, як таких, які, скориставшись революційною енергією мас, м’яко кажучи, не відповідали потребам країни;

В) наявність шансу змінити хід історії Євромайданом на цей час було скоріше предметом віри, а не раціональною можливістю?»

До речі, як ви вважаєте, наскільки оцінка адекватності цих запитань в «десять років» здається вам на теперішній час біль-менш вірогідною?

Зображення: http://ukrainart.com.ua/image/cache/data/product_images2/70h46_Ukraunskuy_peyzaj_s_hatoy-801×801.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *